WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI Z RODZIN ZASTĘPCZYCH POWIATU STRZELECKIEGO

Małgorzata Steindor-Kiszkiel
Odsłony: 2749

Dnia 07.04.2017r. w Powiatowym Centrum Kultury odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne skierowane dla dzieci z rodzin zastępczych Powiatu Strzeleckiego i ich opiekunów.
W warsztatach uczestniczyły 22 osoby, dzieci w wieku szkolnym, przedszkolnym, a także gimnazjalnym oraz ich opiekunowie.

Podczas warsztatów dzieci pracowały metodą decupage, którą ozdabiały styropianowe jajka, tworzyły kartki świąteczne i stroiki. Przy wspólnie wykonywanych dziełach było mnóstwo zabawy
i uśmiechu. Dzieci i opiekunowie z dużym zaangażowaniem tworzyli wspólne piękne prace, które po zakończonych warsztatach zabrały ze sobą do domu. Celem warsztatów była integracja rodzin zastępczych powiatu strzeleckiego i ich wychowanków, a także promowanie idei rodzicielstwa zastępczego. Po zakończonych warsztatach dzieci i rodzice zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.

Za wkład w zorganizowanie warsztatów zarówno Pani Dyrektor jak i koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczych pragną podziękować Pani Urszuli Barbarze Kokot, która z wielkim zaangażowaniem i pasją przekazywała swoją wiedzę i wspomagała umiejętnościami plastycznymi. Pragniemy skierować również podziękowania dla Pani Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich za udostępnienie miejsca na zorganizowanie imprezy. Dziękujemy również uczestnikom warsztatów za zaangażowanie oraz wspaniałą atmosferę.