Turnusy rehabilitacyjne 2021 w systemie SOW

Magdalena Morawiec
Odsłony: 735

Szanowni Państwo z radością informujemy, że pełen proces obsługi turnusów rehabilitacyjnych jest już dostępny w Systemie SOW.

Od 1 stycznia 2021 r. zapraszamy do aplikowania on-line w obszarze dofinansowań uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych. Pełen proces będzie realizowany elektronicznie, uwzględniliśmy też udział Organizatorów Turnusów jako Użytkowników Systemu. Zapewni to między innymi możliwość elektronicznego obiegu takich dokumentów jak „Informacja o wyborze organizatora”, „Oświadczenie organizatora” czy „Informacja o przebiegu turnusu”. Dzięki przystąpieniu do SOW Organizatorów turnusów, nowa funkcjonalność będzie umożliwiała również elektroniczną korespondencję między Wnioskodawcą, Realizatorem i Organizatorem Turnusu w odniesieniu do danej sprawy.

Dzięki Systemowi SOW aplikowanie o środki PFRON możliwe jest bez wychodzenia z domu i poza godzinami pracy urzędów (w praktyce 24 godziny na dobę), dając istotną przewagę nad tradycyjną formą papierową, która wymaga osobistego stawiennictwa w urzędzie.

Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne zaangażowanie i wysiłek podejmowany w celu udzielania wsparcia, szczególnie w okresie pandemii, przełoży się na realną i skuteczną pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Wierzymy, że wprowadzenie do SOW nowego obszaru dofinansowania, o które można się ubiegać w pełni on-line (turnusy rehabilitacyjne), znacząco poszerzy grono zadowolonych Użytkowników Systemu.

W celu uzyskania szczegółowych informacji, zapraszamy do korzystania z portalu edukacyjno-informacyjnego, platformy e-learningowej na stronie www.pfron.org.pl w zakładce Osoby niepełnosprawne, kontaktu z Infolinią SOW pod numerem: 800 889 777 czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-17.00 lub kontaktu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Strzelcach Opolskich pod numerem: 77 461 33 81 czynnym w poniedziałki od 8:00 do 16:00, a w pozostałe dni od 7:30 do 15:30.

W związku z uruchomieniem nowych funkcjonalności w Systemie SOW, przygotowaliśmy dla Wnioskodawców, Realizatorów i Organizatorów Turnusów Rehabilitacyjnych komplet materiałów pomocniczych:

Nowa sekcja „Turnusy rehabilitacyjne” na portalu edukacyjno-informacyjnym

 

Materiały informacyjne i filmowe dostępne na platformie e-learningowej, w tym nowy kurs dedykowany Organizatorom turnusów;

 

Filmy instruktażowo-informacyjne na portalu edukacyjno-informacyjnym:

 

Wnioskodawca;

 

Realizator;

 

Organizator Turnusu Rehabilitacyjnego.

Jak i gdzie złożyć wniosek?

Wniosek można złożyć w Systemie SOW,

Instrukcja filmowa