Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Strzelcach Opolskich informuje o ważnych zmianach w 2020 roku dla osób niepełnosprawnych.

Aleksandra Niciejewska
Odsłony: 1106

csm naklejka w tym urzedzie c128b837cf

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom przedstawiamy możliwość składania wniosków na turnusy rehabilitacyjne i przedmioty ortopedyczne w formie elektronicznej.

Dostępne są nowe druki wniosków na dofinansowanie ze środków PFRON turnusów rehabilitacyjnych i przedmiotów ortopedycznych.

Szanowni Państwo,

od 1 stycznia 2020 roku wnioski na dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych do turnusów rehabilitacyjnych lub przedmiotów ortopedycznych można składać w formie elektronicznej, bez wychodzenia z domu. Wykorzystując darmowy SYSTEM SOW – System Obsługi Wsparcia (sow.pfron.org.pl).

Aby złożyć wniosek za pośrednictwem SOW należy:

  1. zarejestrować się na Platformie SOW,

  2. posiadać adres poczty elektronicznej,

  3. posiadać profil zaufany ePUAP lub podpis elektroniczny.

Wykorzystując system SOW można złożyć wniosek elektronicznie również w dzień wolny od pracy. W związku z możliwością składania w całej Polsce wniosków przez internet, druki wniosków zostały zmienione i ujednolicone. Na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Strzelcach Opolskich oraz w systemie (sow.pfron.org.pl) jest możliwość pobrania lub wydrukowania nowych wniosków. Zachęcamy również do odwiedzania strony PFRON (https://www.pfron.org.pl) oraz obejrzenia filmu instruktarzowego dotyczącego założenia Profilu Zaufanego:(https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/jst/aktualnosci/page/index.html). Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Strzelcach Opolskich przystąpiło do Systemu Obsługi Wsparcia w 2019 roku. Wnioskodawcy skorzystali już ze złożenia wniosków on-line w Programie „Aktywny Samorząd” na dofinansowanie do kosztów kształcenia na poziomie wyższym.

Specjalnie dla Państwa PFRON uruchomił bezpłatną infolinie, gdzie dzwoniąc można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące składania wniosków w systemie SOW: 800 889 777 (czynna w dni robocze, w godzinach od 9.00 do 17.00).

csm plakat 2019 wniosek online cff85945d9